منو دسترسی
0%
پراید

باتری پراید

فیلتر کنید:

محدوده قیمت

0
10000000000
از 0تا 10,000,000,000
برو
لیست محصولات :

خرید باتری پراید

خرید باتری مناسب خوروی پراید

خودروی پراید محصولی از شرکت خودروسازی سایپاست. باتری نصب شده بر روی این خودرو 50 آمپر می باشد اما عموماً برای قدرت بیشتر استارت موتور، باتری 55 آمپر بیشتر مورد استفاده مصرف کنندگان قرار می گیرد و صاحبان خودرو پراید ترجیح می دهند از این آمپر باتری استفاده کنند. با توجه به اینکه سایز باتری 55 آمپر با باتری های 60 آمپر یکسان می باشد، برای نصب باتری 60 آمپر نیز مشکلی وجود ندارد. اما این باتری کمتر مورد استفاده در خودرو پراید قرار می گیرد مگر آنکه سیستمهای برقی اضافه ای  از قبیل باند و آمپیلی و موارد مشابه بر روی خودرو نصب شده باشد. ابعاد مناسب باتری پراید به طول 242 میلیمتر و عرض 175 میلیمتر و ارتفاع 190 میلیمتر می باشد. توجه داشته باشید که شاید بتوان باتری 66 آمپر و یا 74 آمپر هم در فضای باتری خوروی پراید قرار داد، اما با توجه به قدرت و دورِ دینام این خودرو، باتری بالاتر از 60 آمپر، موجب استهلاک بالای دینام خودروی شما و در نتیجه خرابیِ زودهنگام آن می شود. شما می توانید باتری مورد نیاز خودروی پراید خود را از میان باتری های صباباتری، سپاهان باتری و برنا باتری انتخاب کنید.


باتری اسیدی (غیرسیلد) یا باتری سیلد ؟

همانطور که میدانید باتری ها براساس ساختار به دو نوع اسید شارژ (غیرسیلد) و سیلد (که گاها به اشتباه اتمی گفته میشود) تقسیم بندی می شود. باتری های اسید شارژ باتری هایی هستند که شش درب کوچک دایره ای بر روی آنها تعبیه شده که صاحب خودرو از این طریق می تواند سطح الکترولیت (اسید) آن را چک کند و در صورت کم بودن آن، به آن آب مقطر اضافه کند. توصیه می شود از این باتری ها برای مناطق بسیار گرمسیر استفاده شود. به علاوه اینکه برای خودروهای عمومی نظیر تاکسی های سمند و پژو 405 که گرمای موتور آن باعث تبخیر زودهنگام اسید باتری میشود، مناسب می باشد. از دیگر مزیت های این نوع باتری این است که معمولا به مرور خراب بودن خود را با بد استارت خوردن و استارت سنگین نشان می دهند و این فرصت را به شما میدهند تا آن را تعویض کنید. بر خلاف باتری های سیلد که عموما به طور ناگهانی خراب می شوند که  ممکن است شما را در وضعیت بدی قرار دهند.

اما باتریهای سیلد، باتری هایی هستند که برخلاف باتری های اسیدی، نیاز به نگهداری و چک شدن سطح الکترولیت آن نمی باشد و شما می توانید بدون اینکه کار خاصی انجام دهید، صرفا باتری را روی خودرو نصب کنید و از آن برای مدت طولانی استفاده کنید. 

توجه داشته باشیدعموما عمر باتری های سیلد از باتریهای اسیدی بیشتر است.


نصب باتری بر روی پراید:

توصیه می گردد که تعویض باتری خود را به تکنسین های تعویض باتری بسپارید اما اگر خودتان تصمیم گرفتید دست به آچار شوید بهتر است ابتدا از دستکش استفاده کنید، زیرا ممکن است رسوب باتری فرسوده تاثیر مخربی بر روی پوست دست شما داشته باشد و باعث آسیب زدن به پوست دست شما شود. 

برای تعویض باتری پراید، بعد باز کردن کاپوت خودرو، بستی که روی باتری وظیفۀ نگهداری باتری را دارد را باز می کنیم. برای باز کردن بست، به یک آچار سایز 10 نیاز است. بعد از باز کردن بست، ابتدا کابل منفی باتری را باز کرده، پس از آن بست مثبت را از سرباتری رها کنید. توجه داشته باشید که حتما ابتدا بست منفی را باز کنید. 

بعد از بازکردن کابل ها از باتری، و درآوردن باتری از محفظه اش، سر کابل منفی و مثبت را کاملا تمیز کنید. برای تمیز کردن سر کابل ها بهتر است از آب گرم استفاده کنید و مطمئن شوید که از هرگونه رسوب پاک شده باشند. حال  باتری جدید را جایگزین کنید. باتری را در خودرو جوری قرار دهید که قطب مثبت باتری در عقب قرار گیرد و قطب منفی آن در جلو و رو به شما. 

بعد از قرار دادن باتری در جای خود، ابتدا بست نگهدارنده باتری را ببندید. توجه داشته باشید که میله های بست جوری در کنار باتری قرار گیرند که نوک میله به پشت بدنه باتری قرار گیرد نا از صدمه خوردن و سوراخ شدن باتری جلوگیری شود. بعد از بستن بست نگهدارنده، ابتدا قطب مثبت باتری را ببندید و بعد از آن قطب منفی را. این عمل به این دلیل است که به علت فاصله ی کمِ قطب مثبت با بدنه خودرو، اتصال قطب مثبت و آچار و برخورد آن به بدنه، موجب جرقه زدن و ایجاد حادثه می شود. پس حتما فراموش نکنید ابتدا قطب مثبت بسته شود و بعد قطب منفی. بعد از بستن کابل و اطمینان از محکم بودن اتصالات ، میتوانید ماشین خود را استارت بزنید.

مشاهده بیشتر
افزودن ماژول جدید