منو دسترسی
لیفان

خرید باتری لیفان

لیفان:

لیفان یک شرکت خودروسازی چینی ست که از سال 2005 آغاز به کار کرده که عموما تولیدات آن شامل سواری ها، خودروهای هاچ بک وون های کوچک می باشد. شرکت خودروسازی لیفان در سال 2009 در رتبه 88 برترین شرکت های چینی قرار گرفت. علیرغم اینکه این شرکت در خارج از چین به فروش خودرو مشغول است اما در چین تولیداتی در زمینه دوچرخه ، لباسهای ورزشی و مشروبات الکلی دارد.در ایران مدلهای لیفان 520  لیفان 620 ، لیفان X60  ، لیفان X50 ، لیفان 820  این شرکت توسط شرکت کرمان خودرو عرضه می شود.


مزایای خرید از بامداد باتری 

با سفارش باتری خودروی خود از فروشگاه بامداد باتری میتوانید از خدمات ارسال و نصب رایگان محصولات ما بهره ببرید. تمامی خدمات ارسال و تعویض باتری بدون دریافت هیچ هزینه اضافه ای توسط متخصصین در محل شما انجام خواهد شد. دینام خودرو و سیستم برق خودروی شما توسط متخصصین ما چک خواهد شد و در صورت وجود ایراد در آن حتما به شما گفته خواهد شد. همچنین تمام باتری هایی که در بامداد باتری عرضه میشود، دارای نماد استاندارد و همچنین گارانتی های بلند مدت تا 30 ماه می باشد. توضیح اینکه تمامی گارانتی های ارائه شده شرکتی می باشد به این معنی که شما میتوانید در سراسر ایران از خدمات گارانتی باتری خود استفاده کنید. در صورت تماس با ما ، باتری مورد نظر خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت خواهید کرد. ارسال سرویس و خدمات ما در تمامی روزهای سال صورت میپذیرد.همچنین سیستم قیمت دهی کاملا شفاف می باشد به این معنی که همواره قیمت ها به یک میزان خواهد بود و براساس شرایط مشتری ، نوسان نخواهد داشت به علاوه اینکه نسبت به بسیاری از فروشگاههای دیگر ، قیمتهای مناسب تری از فروشگاه ما دریافت خواهید کرد.


علائم خرابی باتری خودرو 

اولین ایرادی که هنگام روشن نشدن خودروی شما به ذهن می رسد ، خرابی باتری آن است. برای اطمینان از خرابی باتری نشانه های وجود دارد که به اختصار به آن می پردازیم: 


  1. وقتی ماشین شما سنگین استارت می خورد 
  2. ماشین اصلا استارت نمیخورد و تق تق صدا میدهد
  3. همزمان با استارت ، برق پشت امپر میرود و ممکن است برف پاک کن هم به حرکت دربیاید
  4. یک زمان استارت میخورد و یک زمان نمیخورد
  5. کنار سرباتری ها سولفاته ی زیاد شده باشد
  6. بیش از دو سال و نیم از عمر باتری گذشته باشد
  7. درب خودروی شما با ریموت باز نمیشود و باید حتما از کلید استفاده کنید
  8. اگر شکل فیزیکی باتری دچار تغییر و یا بادکردگی از کناره های آن شده

باتری مناسب خودروهای لیفان

پرسش و پاسخ

پرسش های متداول در مورد باتری خودرو

باتری خشک ( اتمی) بهتر است یا باتری های اسیدی ؟
آیا باتریهای معمول در بازار اتمی هستند ؟
باتری های خودرو  معمولا چقدر باید عمر کند ؟
اگر آمپر باتری بالاتر باشد ، در عمر آن تاثیر دارد؟
باتری خشک ( اتمی) بهتر است یا باتری های اسیدی ؟
باتری خشک ( اتمی) بهتر است یا باتری های اسیدی ؟

هرکدام از این دو مزیتهایی دارند : باتریهای اتمی با توجه به پلمپ بودن خانه های آن نیاز به بررسی و چک کردن مقدار آب اسید ندارند و از روزی که آن را روی ماشین های خود انداختید ، میتوانید از آن استفاده کنید تا روزی که خراب میشود. اما باتری های اسیدی نیاز دارند تا مقدار اسید آنها بعد از هر مدتی چک شود. بنابراین اگر استفاده شما از ماشین ، به میزان خیلی زیاد نیست ، بهترین گزینه باتریهای خشک و یا اصطلاحا اتمی است . اما اگر خودروهایی دارید که مانند کامیونت دائما در حال استفاده از آن هستید ، باتریهای اسیدی انتخاب بهتری ست . زیرا با توجه به استفاده مداوم از آن ، الکترولیت یا همان سطح اسید  باتری زودتر از حالت عادی از بین میرود و نیاز است که در آن آب مقطر ریخت تا باتری زود از بین نرود.

آیا باتریهای معمول در بازار اتمی هستند ؟
آیا باتریهای معمول در بازار اتمی هستند ؟

باتری اتمی ، اصطلاحی است که معمولا در سطح عموم برای باتریهایی به کار میرود که درب اسید آن پلمپ است و اسید آن در حالت عادی از بین نمیرود در صورتی که باتری اتمی ، باتری هایی هستند که به علت هزینه خیلی بالای آن ، فقط در ماهواره های فضایی به کار میرود. بنابراین این باتری ها در واقع اتمی نیست و اصطلاحی است که به اشتباه برای آن به کار میرود. باتری تمام خودروها ، چه ایرانی و چه کره ای ، در آن اسید به کار رفته است

باتری های خودرو معمولا چقدر باید عمر کند ؟
باتری های خودرو معمولا چقدر باید عمر کند ؟

عمر مفید هر باتری به گزینه های زیادی بستگی دارد. برند باتری ، مقدار استفاده از باتری ، شهری که در آن زندگی میکنید، آمپراژ باتری و ... اما در حالت های عادی باتری های خودرو بین یک سال و نیم تا دو سال و نیم عمر میکنند. 

اگر آمپر باتری بالاتر باشد ، در عمر آن تاثیر دارد؟
اگر آمپر باتری بالاتر باشد ، در عمر آن تاثیر دارد؟

بله ، وقتی آمپر باتری بالاتر باشد، به معنای این است که انرژی بیشتری برای استارت خواهد داشت و وقتی قوی تر استارت بخورد ، فشار کمتری به باتری خواهد آمد و در نتیجه عمر آن طولانی تر خواهد بود.

سال تولید باتری را از کجا میتوانیم تشخیص بدهیم ؟
سال تولید باتری را از کجا میتوانیم تشخیص بدهیم ؟

در هر برند باتری ، تشخیص تاریخ تولید باتری متفاوت است . به طور مثال برای باتری های صباباتری از روی تاریخی که بر روی برگه گارانتی آن درج شده و یا برای باتری سپاهان باتری ، از مقدار گارانتی که برای باتری فعال میشود میتوان به تاریخ به روز بودن باتری پی برد. توصیه میشود که باتری خود را از فروشگاههای معتبر تهیه کنید. این فروشگاه ها به علت فروش بالایی که دارند ، باتری تاریخ گذشته در آن ها انبار نخواهد شد و همه محصولاتشان به روز خواهد بود.

برای خرید باتری ، چه برند بخریم؟
برای خرید باتری ، چه برند بخریم؟

برندهای سپاهان باتری ، صباباتری و برنا باتری ، برندهایی هستند که دارای کیفیت خوب و خدمات پشتیبانی قابل قبولی هستند که میتوانید با توجه به مقدار بودجه ی خود ، یکی از آنها را تهیه کنید.

افزودن ماژول جدید
0%